; سرویس پرداخت در محل

سرویس پرداخت در محل

1400/03/27
0 دیدگاه
سرویس پرداخت در محل

سرویس پرداخت در محل (Cash On Delivery) یکی از روش های خرید آنلاین است که درآن هزینه سفارش اینترنتی را در هنگام تحویل و درب منزل به مأمور پست تحویل می دهید.

سرویس پرداخت در محل)  (COD ومزایای آن

سرویس پرداخت در محل (Cash On Delivery) یکی از روش های خرید آنلاین است که درآن هزینه سفارش اینترنتی را در هنگام تحویل و درب منزل به مأمور پست تحویل می دهید.

 

 

مزایای سرویس پرداخت در محل

خرید اینترنتی با امکان پرداخت در محل مزایایی دارد. به عنوان مثال، اگر خریدار کارت بانکی نداشته باشد ، یا برای کارت بانکی خود رمز دوم نداشته باشد ، می‌تواند با استفاده از روش پرداخت در محل ، اقدام به خرید کالا کند . مهم ترین مزایای فروشگاه اینترنتی پرداخت در محل ، جلب اعتماد مشتری است که باعث افزایش میزان فروش فروشگاه اینترنتی می شود.

علاوه بر این، اعتبار فروشنده نزد خریدار افزایش می‌یابد ، بنابراین سرویس پرداخت در محل بهترین روش ارسال کالا برای فروشگاه اینترنتی تازه تاسیس و برندهای نوپا است ، زیرا باعث می شود مشتریان به راحتی به فروشگاه اعتماد کنند و خریدهای خود را انجام دهند. و هم چنین در هزینه و وقت صرفه جویی می‌شود.

معایب سرویس پرداخت در محل

یکی از معایب توزیع خرید اینترنتی به صورت پرداخت در محل ، این است که امکان دارد مشتری جنس را قبول نکند و جنس را مرجوع کند در نتیجه هزینه ارسال و مرجوع کالا به عهده فروشنده خواهد بود و پست فروشگاه اینترنتی مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت. بنابراین، فروشندگانی که این روش حمل و پرداخت را ارائه می‌دهند، قاعدتا ریسک آن را هم می‌پذیرند .

یکی دیگر از معایب این روش ، محدودیت های جغرافیایی آن است برای مثال ، امکان پرداخت درب محل تنها برای خریدارانی که در تهران هستند وجود دارد. خود این مسئله باعث می شود مشتریان شهرهای دیگر از خرید خود منصرف شوند.

سقف مبلغی که برای پرداخت در محل تعیین می‌شود یکی دیگر از معایب پرداخت در محل می باشد. هر یک از شرکت‌ها سقف مشخصی را برای پرداخت مبلغ در محل تعیین کرده‌اند و برای بسته‌هایی که بیشتر از این مبلغ ارزش دارند، از ارائه سرویس خودداری می‌کنند. در تعیین سقف ارزش کالا برای پرداخت در محل، عامل تعیین‌کننده‌ای به نام بیمه وجود دارد.

برچسب ها :

دیدگاه خود را بنویسید