درباره پیشرو

About US
سرویس دریافت و توزیع همان روز

پیشروپست کلیه مرسولات انبوه فروشگاه های اینترنتی مختلف، شرکت ها، سازمان ها، آزمایشگاه ها را در همان روز با سرویس دریافت و توزیع در همان روز انجام داده و به دست مشتریان می‌رساند.

About US
یک شهر یک قیمت

در پیشروپست هزینه ارسال از هر نقطه شهر به هرنقطه شهر با قیمت ثابت انجام می شود.

About US
پنل مدیریتی کسب و کارها

کسب و کارهای مختلف از جمله فروشگاه های اینترنتی ، شرکت ها، سازمان ها، آزمایشگاه ها به کمک پنل مدیریتی کلیه عملیات مربوط به جمع آوری و توزیع مرسولات خود را مدیریت و رهگیری نمایند.

About US
سیستم وب سرویس (API) برای فروشگاههای آنلاین

فروشگاه های اینترنتی آنلاین در حال حاضر با استفاده از وب سرویس به پنل پیشرو پست متصل هستند و در این حالت نیازی به ثبت سفارشات و یا الصاق لیبل پست روی مرسولات نبوده و فروشگاهها با سریع ترین روش مرسولات خود را با لیبل اختصاصی خود ارسال و بصورت آنلاین از سیستم خود مرسولات را رهگیری می کنند.

About US
سرویس پرداخت در محل

سرویس پرداخت در محل (COD) برای راحتی بیشتر مشتریانی که تمایل به پرداخت نقدی و حضوری هزینه سفارش کالای خود را در محل دارند، ارائه شده است. این سرویس برای فروشندگان اینترنتی که دسترسی به درگاه پرداخت ندارند از اهمیت بالایی برخوردار است

About US
تسویه روزانه با فروشندگان کالا

پیشروپست پس از دریافت وجوه نقدی از خریداران در محل، نسبت به تسویه حساب آن با فروشندگان کالا بصورت سريع اقدام می کند، شرايط تسويه حساب در پیشروپست متناسب با ميزان مرسولات آنها قابل تغيير و مذاكره می باشد.

About US
واحد امور مشتریان

واحد امور مشتریان شرکت پیشرو پست همزمان با سایر قسمت های عملیاتی و با توجه به اهمیت موضوع مدیریت و رسیدگی به درخواست‌های مشتریان، همچنین سهولت ارتباط مشتریان با قسمت های عملیاتی از مشاوره، راهنمایی تا موضوعات مرتبط با رهگیری مرسولات، انتقادات، پیشنهادات، شکایات و... را با خط ویژه تلفنی 43482000-021 انجام می دهند.