روش‌های ارسال بسته‌های پستی با کمترین هزینه

پست ارزان قیمت یکی از اموری است که روزانه می‌تواند توسط هزاران نفر انجام گیرد. ارسال بار ارزان، مهم‌ترین خواسته ارسال…

روش‌های ارسال بسته‌های پستی با کمترین هزینه

پست ارزان قیمت یکی از اموری است که روزانه می‌تواند توسط هزاران نفر انجام گیرد. ارسال بار ارزان، مهم‌ترین خواسته ارسال کنندگان است. اما چگونه یک محموله را از طریق پست با قیمت ارزان ارسال نماییم؟ برای پاسخ به این سوالات کافیست فقط ادامه این مطلب را دنبال نمایید.

روش‌های ارسال بسته‌های پستی با کمترین هزینه

شرکت پست ایران گسترده‌ترین راه ارتباطی میان مردم ایران با همدیگر و سایر نقاط جهان است. همه افراد در سراسر دنیا از پست به منظور ارتباطات خود بهره‌گیری می‌کنند و جالب است بدانید که هر یک از پستچی‌ها به تنهایی مانع از انجام سه هزار سفر گوناگون مردم می‌شوند. این سفرها علاوه بر اینکه هزینه‌های متعددی به دنبال خواهد داشت، منجر به اتلاف وقت، ایجاد استرس، مشکلات حمل و نقل، هدر شدن سوخت، ایجاد آلودگی هوا و انواع خسارات مالی و جانی می‌گردد. در ادامه روش‌های پست ارزان قیمت را بیان خواهیم کرد:

۱. اداره پست

از جمله راه‌های مطمئن ارسال بسته‌های پستی با ارزانترین پست داخلی بهره‌گیری از خدمات شرکت پست است. در این روش نرخ هزینه‌های پستی از تعرفه مشخص سالانه برخوردار بوده و می‌توان گفت مدام در حال تغییر نیست. از این رو هزینه ارسال بسته پستی از طریق اداره پست دارای استانداردی بوده که برای هر مرسوله و با در نظر داشتن مسافت آن تعیین می‌گردد.

هزینه ارسال بسته‌های پستی از طریق اداره پست بسیار به صرفه است. کلیه آنلاین شاپ‌ها این امکان را دارند که به راحتی از آن استفاده نموده و بسته‌های خود را به هر نقطه از ایران که بخواهند، ارسال نمایند. در این شیوه ارسال سفارش کالا با پست ارزان قیمت با استفاده از بسته‌های مخصوص پستی صورت گرفته که روی آنها تمبری چسبانده می‌شود و مرسوله توسط خودروهای پستی به سراسر کشور ارسال می‌گردند. در واقع این تمبرها بیانگر پرداخته شدن هزینه حمل کالا هستند.

۲. پست ارزان قیمت ویژه

در این روش ارسال کالا که از سرعت بالایی هم برخوردار است، فرستنده می‌تواند حداکثر ظرف ده روز بعد از ارسال بسته و محصولات را از طریق پست ارزان قیمت به دست گیرنده برساند. از جمله مزیت‌های این روش آن است که در صورت تاخیر در تحویل کالا، شرکت پست نه تنها هزینه حمل کالا را دریافت نمی‌کند، بلکه دو برابر هزینه ارسال بسته با پست را هم تحت عنوان هزینه تاخیر به مشتری پرداخت خواهد کرد. نکته مهمی که در این خصوص وجود دارد آن است که در این شیوه ارسال می‌توان مرسولات را هم بیمه کرد. شاید این شیوه ارسال کمترین هزینه پستی را نداشته باشد، ولی همانگونه که بیان شد، مزایایی بسیاری دارد.

۳. پست پیشتاز

یکی دیگر از شیوه‌های سریع جهت ارسال بسته‌های اینترنتی و پست ارزان بین شهری بهره‌گیری از پست پیشتاز است. در این شیوه توزیع در کمترین زمان ممکن صورت می‌گیرد و مرسولات حداکثر به مدت 24 تا 72 ساعت به دست گیرنده خواهد رسید.

هزینه ارسال کالا با پست پیشتاز بسته به عوامل مختلفی است. نخستین مورد مسیر بوده که شهرهای مبدا و مقصد در یک استان قرار دارند و یا در استان‌های همجوار هستند یا استان‌های غیر همجوار. مورد دوم وزن مرسوله است. مورد بعدی که بر هزینه ارسال کالا با پست پیشتاز تاثیر دارد، بیمه است و عمدتا برای بسته‌های که حاوی اشیای قیمتی هستند در نظر گرفته می‌شود.

۴. پست سفارشی

شاید این سرویس ارزانترین پست داخلی و یا پست ارزان قیمت نباشد، ولی به طور معمول هنگامی که مشتری یک فروشگاه آنلاین و یا مشتری پست عجله داشته باشد مورد استفاده قرار می‌گیرد. نکته مهمی که در خصوص این شیوه ارسال وجود دارد آن است که مامور پست موقع تحویل مرسوله قبض رسید را به گیرنده تحویل داده و بایستی از وی امضا دریافت کند. در این شیوه غالبا مرسوله پس از یک روز کاری تحویل گیرنده داده خواهد شد. همچنین ارسال بسته‌ها توسط انواع سرویس‌های خدمات همچون پیک موتوری و… صورت می‌گیرد.

۵. حمل ‌و نقل هوایی| پست ارزان قیمت

چنانچه از طریق هیچ یک از روش‌های اشاره شده و پست ارزان قیمت امکان ارسال بسته وجود نداشت و یا  زمان اخذ مرسوله برای مشتری بسیار حائز اهمیت باشد، می‌توان شیوه حمل و نقل هوایی را مورد استفاده قرار داد. قیمت و هزینه حمل کالا در این روش بسته به وزن بسته ارسالی تعیین خواهد شد. لازم به ذکر است که در این شیوه مشتریان جهت اخذ بسته ارسالی خود بایستی حتما در فرودگاه حضور یافته و بسته مورد نظر را دریافت کنند.

 

مطالب مرتبط با پیشروپست وبلاگ
انواع روش‌های ارسال محموله پستی کدام است؟

انواع روش‌های ارسال محموله پستی کدام است؟

مقدمه بسته‌های ارسال شده از طریق سامانه پستی کشور با نام مرسوله یا محموله پستی شناخته می‌شوند. محموله‌های پستی با...

23-02-06
چرا از حمل و نقل درون شهری استفاده کنیم؟

چرا از حمل و نقل درون شهری استفاده کنیم؟

سال 2018، ردیابی بسته تقریباً به یک پیشنهاد ضروری برای هر کسب ‌و کاری تبدیل شده است که از تحویل...

23-01-22
درباره اداره پست تهران بیشتر بدانید

درباره اداره پست تهران بیشتر بدانید

قطعا همه ما برای یک بار هم که شده پست پستی از اداره پست تهران دریافت یا ارسال کرده‌ایم. اگر...

22-12-29
بهترین خدمات پیک ارزان در تهران

بهترین خدمات پیک ارزان در تهران

امروزه بسیاری از افراد، صاحبان کسب‌وکارهای مختلف و همچنین فروشگاه‌های کوچک و بزرگ به دنبال استفاده از خدمات پیک ارزان...

22-12-21
مقایسه انواع روش های ارسال کالا

مقایسه انواع روش های ارسال کالا

امروزه مردم از انواع روش های ارسال کالا برای ارسال مرسولات پستی خود از جمله خریدهای اینترنتی و ارسال سفارشات...

22-11-25
تفاوت پست پیشتاز ، عادی و سفارشی

تفاوت پست پیشتاز ، عادی و سفارشی

پست در ایران راه دور و درازی را طی کرده. از کبوترهای نامه رسان دوران باستان، چاپارخانه و اسب های...

22-11-11
بهترین روش پست درون شهری برای فروشگاه آنلاین چیست ؟

بهترین روش پست درون شهری برای فروشگاه آنلاین چیست ؟

انتخاب بهترین روش پست درون شهری یکی از موضوعاتی است که ذهن بسیاری از صاحبان فروشگاه های آنلاین را به...

22-10-11
پست تهران به تهران و 5 نوع پست داخلی

پست تهران به تهران و 5 نوع پست داخلی

پست داخلی – ارسال کالا تهران به تهران پست داخلی همواره یکی از پرکاربردترین و مهم ترین خدمات ارائه شده...

22-08-16