۵ عامل از سبد خرید تا تحویل به مشتری – تجارت الکترونیک

اولین امتیاز را ثبت کنید
6:43 ق.ظ

همان‌طور که تجارت الکترونیک رشد کرده و به یک کانال جهانی تبدیل شده است، فرآیندهای مختلف لجستیک هم برای اطمینان از رسیدن محصولات به مشتریان، پیچیده‌تر شده‌اند. عوامل تاثیرگذار در این فرآیند عبارتند از:


۱- تامین‌کنندگان

تامین کنندگان یا تولیدکنندگان کسانی هستند که مسئولیت تامین موجودی برای مقصد تجاری را دارند. آن‌ها محصولات را تولید و پس از ثبت سفارش خرید به مراکز لجستیک ارسال می‌کنند.

۲- مراکز تامین یا پردازش سفارش‌ها در تجارت الکترونیک

مراکز پردازش سفارش انبارهای بزرگی هستند که موجودی یا کالاها را نزدیک به مصرف‌کننده نهایی نگه می دارند. بنابراین هر سفارش به محض ثبت انتخاب، بسته بندی و ارسال می‌شود تا از تحویل سریع آن اطمینان حاصل شود.

مراکز پردازش می‌توانند تحت مالکیت یا اجاره شما به عنوان یک کسب‌و‌کار تجارت الکترونیک یا یک شرکت ارائه‌دهنده خدمات لجستیک شخص، باشند.

۳- مراکز توزیع

شما می‌توانید به جای نگهداری تمام موجودی خود در یک مکان که احتمالا منجر به زمان طولانی‌تر تحویل و هزینه‌های ارسال گران‌تر می‌شود؛ محصولات خود را در مکان‌های مختلفی که امکان ارسال مستقیم به مصرف‌کننده   DTCو B2B دارند؛ انبار کنید تا امکان ارسال سریع‌تر سفارش‌ها را داشته باشید.

 4- امکانات مرتب‌سازی یا طبقه‌بندی کردن

این امکانات که برای جابه‌جایی و مرتب کردن اقلام و کالاها به کار می‌روند، معمولاً مورد استفاده فروشگاه‌های تجارت الکترونیک بزرگ‌مقیاس است که مقادیر انبوهی از SKU را جابه‌جا می‌کنند.

۵- کریرها

کریرها یا شرکت‌های حمل‌ونقل، ارسال محصولات به مقصد نهایی را انجام می‌دهند.